DÜNYAGÜNDEMMANSETSON DAKİKA

Viyana’da sinagog yakınlarında terör saldırısı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir sinagog yakınlarında terör saldırısı gerçekleştirildi. Bir saldırganın etkisiz hale getirildiği ifade edildi, bir saldırgan ise kaçtı. Olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çok sayıda kişi yaralandı.

Polis yetkililerince yapılan açıklamada, şehrin en işlek bölgesi birinci Viyana’da çatışma yaşandığı, olayda yaralananların olduğu bildirildi.

Birinci Viyana’da geniş güvenlik önlemleri alındığını kaydeden polis, vatandaşlara buradan uzak durmaları çağrısında bulundu.

Öte yandan, Avusturya basınında yer alan haberlere göre, silahlı çatışma bir sinagogun da bulunduğu sokakta meydana geldi.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi: Evinizde kalınız

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Ceyhun açıklamasında, “Viyana’daki vatandaşlarımız, lütfen can güvenliğiniz için evinizde kalınız. Ya da şimdilik bulunduğunuz yeri terketmeyiniz. Yola çıkmadan polisin açıklamalarını takip ediniz” açıklamasında bulundu.

Avusturya medyası, polisin açılan ateşe karşılık verdiği ve saldırganın kaçtığını duyurdu. Çatışma sırasında bir polis memurunun yaralandığı, hayati tehlikesinin sürdüğü ifade edildi.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, olayın terör saldırısı olduğunu açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla