ESKISEHIRGÜNDEMMANSETSON DAKİKAYURT HABERLERI

Maskeler çenede, virüs bayramda

Dünyayı etkisi altına alan ve son zamanlarda Türkiye genelinde vaka sayısında büyük artışlar gösteren Korona virüse karşı takılması gereken maske konusunda birçok vatandaşların duyarsız davranışı devam ediyor.

Eskişehir’de, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği Korona virüs genelgesi kapsamında, halkın yoğun olarak bulunduğu cadde, kafe, berber ve restoranlarda denetimler gerçekleştirildi.

İl genelinde yaklaşık 800 güvenlik personeliyle ilçe kaymakamları ve diğer görevlilerin yaptığı denetimde vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda uyarı yapıldı.

Eskişehir’in merkez ilçesi olan Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ise öğle saatlerinde vatandaşların yoğun bulunduğu Hamamyolu tarafından denetim gerçekleştirdi. Denetim sırasında Kaymakam Bilgin, bölgede bulunan birçok esnaf ve vatandaşların yanlarına giderek gerekli uyarılar yaptı.

Gıda ürünlerini satan esnaflara diğerlerden daha da çok tedbirli olması gerektiği ve buna göre daha tedbirli olmalarını beklendiği aktaran Bilgin, denetim sırasında vatandaşların şikâyetlerini de dinledi.

Öte yandan denetim boyunca polis ve görevlileri görünce birçok vatandaş maskelerini düzgün takarken, normal süreçte duyarsız davrandığı kayıt edildi. 7’den 70’e kadar her yaştaki vatandaşların maske takma zorunluluğuna çoğu vatandaş uyurken, çevrede bulunan bazıların davranışı diğerler arasında endişe oluşturuyor.

Birçok vatandaş maskelerini olması gereken yere takmadan kurallarını hiçe sayıldığı de gözlemlendi. 65 yaş üstü vatandaşların kalabalık yerlerden uzak durması gerekirken, birçok yaşlı vatandaş Hamamyolu’unda oturup maskesiz keyif sohbetlere devam etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla