GÜNDEMMANSETSIVASSON DAKİKAYAŞAMYURT HABERLERI

Kızının anılarını açtığı köftecide yaşatıyor

Sivas’ta 5 yaşındaki kızı Masal’ı kanserden kaybeden baba, mağaza müdürlüğünü bırakarak kızının çok sevdiği köfteden yapıp sattığı bir salon açtı, Salonun her yanında kızının anılarını yaşatan baba, iş yerine 'Masal Baba Köftecisi' ismini verdi.

Sivas’ta yaşayan Esra ve Bülent Doğan çiftinin 2014 yılında bir kız çocukları dünyaya geldi. Çiftin Masal adını verdikleri ve çok sevdiği çocukları ilerleyen zamanlarda amansız bir hastalığa yakalandı. Beyninde tümör oluşan Masal, 3 sene içerisinde 2 beyin ameliyatı geçirdi. Küçücük bedeniyle sayısız kemoterapi ve ışın tedavisi de alan minik Masal 5 yaşında hayata veda etti.

Baba Doğan, kurumsal bir firmanın mağaza müdürlüğünü bırakarak kızının adını ve hikayesini yaşatabileceği bir restoran açmaya karar verdi. Kent Merkezi Dört Eylül sanayi sitesinde, kızının çok sevdiği ve ‘baba köftesi’ adını verdiği köfteleri pişirip sattığı bir dükkan açtı. Dükkana da ‘Masal Baba Köftecisi’ ismini verdi.

Doğan, açtığı restoranı kızıyla olan fotoğraflarıyla donattı. Gelen müşteriler ilk bakışta fotoğraflara anlam veremese de baba Doğan tarafından anlatılan Masal’ın hikayesi herkesi duygulandırıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla