SAĞLIKSON DAKİKATÜRKİYEYURT HABERLERI

Kızılay Kurumsal Gelişim Direktörü’nün eşi Kızılay’a danışman olarak atandı

Kızılay’ın Kurumsal Gelişim Direktörü Levent Canbay’ın 16 bin 750 TL maaş aldığının ortaya çıkmasının ardından eşi Kamile Canbay’ın Kızılay Genel Başkan danışmanı olarak atandığı iddia edildi. İşe alım belgesinde ise Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile Genel Müdür İbrahim Altan ve iki yöneticinin imzasının yer aldığı ortaya çıktı. Söz konusu atama sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Ulaşılan 5 Eylül tarihli işe alım belgesine göre, Kamile Canbay 14 bin 484 TL maaşla Genel Başkan Danışmanlık Ofisi’nde ‘genel başkan danışmanı’ olarak çalışmaya başladı.

Birgün’ün haberine göre, Levent Canbay, eşinin Kızılay’a danışman olarak atanmasına ilişkin soruları yanıtsız bıraktı. Kızılay kaynakları ise Kamile Canbay’ın danışman olarak atandığını doğruladı.

1 YILLIĞINA ALINDI

İşe alım belgesinin altında Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile Genel Müdür İbrahim Altan ve iki yöneticinin imzası yer alırken, belgede şu ifadelere yer verildi:

“Faaliyet alanı ve faaliyet alanı içerisindeki fonksiyonlar içerisindeki fonksiyonlar özelinde yer alan ya da yeniden oluşturulacak süreçlere ilişkin yapılandırma, yaygınlaştırma, kültür oluşturma ve mentorluk yapılan belirli süreli (en fazla bir yıl süresi) danışman olarak atanması uygundur.”

8 DANIŞAMIN MAAŞI 47 ASGARİ ÜCRETLİNİN MAAŞINA DENK GELİYOR

Kızılay’da sekiz danışmana ödenen aylık toplam maaş, yaklaşık 47 asgari ücretlinin maaşına denk geliyor. Kızılay’da danışman kadrosunda çalışan bazı kişilerin aynı zamanda akademisyen olduğu ve bu nedenle çift maaş aldığı görülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla