HESABIM
Üye Ol
 

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu
Haberin Tarihi: 4 Şubat 2019

Çarşamba gününden itibaren İstanbul’da yağmurlu hava devam edecek ve sıcaklık kademeli olarak düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlerine göre, hava sıcaklığı yurt genelinde artacak. Sıcaklıkların 4 derece birden artacağına işaret edilen açıklamada, yalancı bahar havası uyarısı da yapıldı. Ülke genelinde yağış beklenmezken, havaların ısınmasıyla oluşacak bahar havasına aldanılmaması önemli.

YENİ HAFTA İÇİN HAVA DURUMU RAPORU

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’yı kasıp kavuran fırtınanın sakinleşmesi bekleniyor. Yeni haftanın ilk gününde yağmur beklenmezken, güneşli bir hava tahmin ediliyor. Yapılan tahminlere göre, rüzgâr zayıflamaya başladı.

DOĞU ANADOLU BUZ TUTMAYA DEVAM EDECEK

Sıcaklıkların mevsim normallerin üzerinde seyredeceği; Kıyı Ege ve Akdeniz’de 20, Marmara’da 17-18, İç Anadolu’da 15, Güneydoğu’da 13-15 dereceleri bulması bekleniyor. Doğu Anadolu bölgemizde ise ayazla beraber gece sıcaklığı -20 derecelere inebilir.

Haftanın ikinci gününde de yağışlı bir hava beklenmiyor. Çarşamba’dan itibaren orta ve batı bölgelerde hafif yağışların başlaması ve sıcaklıkların da düşeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU

Yapılan son tahminlere göre; İstanbul’da bu hafta genel olarak hava, az bulutlu geçecek. Sıcaklık ise 17 derecelerde seyredecek. Rüzgârın güney yönden zayıf oalrak esmesi beklenirken, salı ve çarşamba günlerinden sonra sıcaklık kademeli olarak azalacak. İstanbul için çarşamba günü yağış bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Başkent Ankara sabah saatlerinde sisli ve puslu bir güne uyanacak. Meteoroloji yaptığı tahminlerde genel olarak güneşli bir hava bekliyor. Sıcaklığın 13 derecelerde olacağı Ankara’da, İstanbul gibi çarşamba günü yağışların gelmesi bekleniyor.

İZMİR HAVA DURUMU

Mevsim normallerinin üzerinde bir hava durumu ile karşıkarşıya olan İzmir’de 20 derecelik sıcak bir hava görülüyor. Tahminlere göre; yağış salı günü öğleden sonra, akşam saatlerinde İzmir’e gelecek. Çarşamba günü de sürecek olan yağışlarla birlikte sıcaklık 5 derece kadar azalacak.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

İstanbul ve yurt genelinde hava durumu

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.