ANKARAGÜNDEMMANSETSON DAKİKAYURT HABERLERI

Fransa’ya tepkiler dinmiyor, büyükelçilik önünde protesto

Ankara'da bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve üyeleri, Hazreti Muhammed'i ve Müslümanları hedef alan tutumu nedeniyle Fransa'yı kınadı.

Çankaya’daki Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan STK üyeleri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ülkesi aleyhine slogan attı.

Tekbir ve salavat getiren grup, “Dünyanın baş belası Macronavirüs”, “Faşizm Avrupanın sanatıdır”, “Özümüzle sözümüzle tüm varlığımızla Peygamber Efendimizin (SAV) izindeyiz” şeklinde dövizler taşıdı.

Daha sonra grup adına okunan bildiride, Fransa başta olmak üzere Avrupa’da bir süredir tırmanan İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığı üzerine kurulu ırkçılık akımlarının küresel bir tehdide dönüştüğü belirtildi.

Demokrasinin ve özgürlüklerin “anavatanı” olmakla övünen bir coğrafyada, Müslümanların kutsallarına ve Peygamberine karşı yürütülen saldırıların “modern bir barbarlık” olarak değerlendirildiği bildiride, Müslümanların sadece Hazreti Muhammed’e değil, diğer peygamberlere de muhabbetle yaklaşan bir inancın mensubu olduğu dile getirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla