GÜNDEMSON DAKİKAYURT HABERLERI

Dehşet! Siyanür döküldü: 2 ölü, 3 yaralı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde üniversite kimya bölümü öğrencisi gencin internetten siparişle aldığı siyanürü ailesine “şerbet” diye içirmesi sonucu bu kişinin anne ve babası öldü, iki kardeşi ve kendisi hastaneye kaldırıldı.Alınan bilgiye göre, Soğukkuyu Mahallesi’nde bir apartmanda yaşayan  Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney  yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı.

İddiaya göre, üniversite öğrencisi dün akşam evde siyanür kullanarak  bir sıvı hazırladı. Daha sonra bu sıvıyı, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan’ın  “değişik bir şerbet yaptım bir tadın” diyerek içmelerini sağladı.
Anne ve baba siyanürü içer içmez fenalaştı. Üniversite öğrencisi, 16  yaşındaki Mehmet Taha’ya da içirmek istedi ancak kardeşi, anne ve babasının  fenalaştığını görünce kabul etmedi. Bu sırada Mahmut Can Kalkan, zorla içirmeye  çalıştığı sırada sıvıyı kardeşinin üzerine döktü.
Fenalaşan Fatma Kalkan’ın komşularına haber vermesi üzerine 112 Acil  Servis ekiplerinden yardım istendi.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi  Hastanesi’ne kaldırılan anne Fatma Kalkan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Siyanürden etkilenen Mehmet Taha ve 4 yaşındaki Emir Can Kalkan, Ege  üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.
Mahmut Can Kalkan, tedavisinin ardından polislerce gözaltına alındı.
Kalkan’ın son zamanlarda internet üzerinden ticaret yaptığı ve bu  süreçte para kaybı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğu ayrıca kimya
bölümü  öğrencisi olmasından dolayı evde de zaman zaman deneyler yaptığı belirtildi.
Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD ekipleri evde incelemelerde  bulundu.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla