GÜNDEMMANSETPOLİTİKASON DAKİKATÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şuşa zaferini tebrik ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum. Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum.” diyerek, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir.” ifadesini kullandı.

“Şuşa’nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından adeta ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti meçhul olarak bekleyen kardeşlerimiz, bütün bu sabrın sonunda ‘men sabera zafera’ diyerek sabrettiler ve zafere ulaştılar.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Adım adım işgal altındaki şehirlerini ve Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci, bizim de sevincimizdir.” dedi.

“AK Parti Türkiye’nin en büyük ve geniş tabanlı partisidir”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti 11 milyon 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ve geniş tabanlı, milletimizin en çok sahiplendiği partisidir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Her kim ki milletten koparsa halkla arasına duvarlar örerse kendini ulaşılmaz erişilmez bir yere koyarsa hele hele kibir ve fitne belasına bulaşırsa artık bu partide yeri kalmamış demektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu devlet hiçbir zaman garip gurebayı, fakir fukarayı yalnız bırakmadı.” şeklinde konuştu.

“İzmir depremi hepimize tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı”
“İzmir depremi hepimize, ülkemize karşı karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı.” diyen Erdoğan, “İnşallah bir yıl içerisinde oradaki (İzmir) çalışmaları tamamlayacağız ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(İzmir’deki deprem) Hasar tespit çalışmalarını salı gününe kadar bitiriyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla