GÜNDEMMANSETPOLİTİKASON DAKİKATÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Misk Üçlüsü Ermenistan’a silah veriyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Minsk Üçlüsü'nün Ermenistan'a silah desteği verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Kongremizden sonra katılacağımız törenle yatırım bedeli yaklaşık 3,5 milyar lirayı geçen 591 projenin resmi açılışını yapacağız.

Bugün Şırnak’tan yola çıkan il kongreleri kervanımız 81 ilimizi dolaşacaktır.

Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan ‘gönül siyaseti yapıyorum’ diyenler, sufleyi milletten değil başka yerlerden alıyor. Milletimizden aldığımız güçle gerektiğinde yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik.

Hiçbir siyasi, ideolojik, sosyal, kültürel, ekonomik mülahaza, birlik beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha önemli, daha hayati değildir. Her kim milletimizi bölmeye, ülkemizi parçalamaya, devletimizi yıkmaya yönelik söylem, eylem ve tavır içindeyse bilin ki hepimizin en büyük düşmanıdır.

“Misk Üçlüsü Ermenistan’a silah veriyor”

Minsk Üçlüsü, Ermensitan’a, Ermenilere silah desteği veriyor. Bütün bunlar yapılırken Azeri kardeşlerimiz Ermenilere karşı çok ciddi bir mücadelenin içindeler. Bu mücadeleyi neden veriyorlar? Çünkü Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını Ermenilerden kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Bundan daha doğal ne olabilir? Rabbim yardımcıları olsun. İnanıyorum ki işgal altındaki bu toprakları Ermenilerden alacaklar ve kurtaracaklar.

Hükümete geldiğimizde Türkiye’nin gelişmesi için ne yaptıysak Şırnak için de aynısını yaptık.

Karadeniz’de keşfettiğimiz doğalgaz rezervi ülkemizin ihtiyacını yıllarca karşılayacak büyüklüktedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla