GÜNDEMPOLİTİKASON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu bayrak inmez, bu ezan susmaz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü grup toplantısında dünyaya rest çektiği konuşma dakikalarca ayakta alkışlandı. Başkan Erdoğan, resmi Twitter hesabından tarihi konuşmayı paylaştı.

Bize kendi isteklerini dikte etmeye çalışanlar bizim sadece milletimizden emir alacağımızı da bilmiyorlar’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Erdoğan “Türkiye’yi müstemlekeleriyle karıştıranlar gerçeği görmek için bundan daha açık ne tür bir bilgi belge karar bekliyorlar. Bu bayrak inmez, bu ezan susmaz, bu ülke bölünmez, bu millet diz çökmez, bu devlet ilelebet payidar kalır.” dedi. Başkan Erdoğan’ın bu sözleri partililer tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

‘Türkiye, Suriye topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdürecektir’

Başkan Erdoğan sözlerinin devamında “Duymayan kulaklar duysun, görmeyen gözler görsün, nasırlaşmış yürekler bu gerçekleri artık anlasın. Türkiye, Suriye ve Irak topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdürecektir. Ülkemizde yaşayan Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, alt yapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar buradaki işimiz bitmeyecek” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Bu bayrak inmez.
Bu ezan susmaz.
Bu ülke bölünmez.
Bu Millet diz çökmez.
Bu devlet, inşallah ilelebet payidar kalır.

Yerleştirilmiş video

15,1 B

Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik
5.587 kişi bunun hakkında konuşuyor

.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla