GÜNDEMSON DAKİKA

Bir günde 27 yangın çıktı!

Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür, Türkiye genelinde tarım ve arazi alanlarında 27 yangın çıktığını belirtti. Dün peş peşe gelen yangın haberleri nedeniyle Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür, açıklamalarda bulundu. Türkiye genelinde dün orman ve tarım alanlarında çıkan 27 yangının Kütahya’daki hariç tamamının kontrol altına alındığını söyledi. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde çıkan orman yangını bölgesinde incelemelerde bulunan Özgür, gece vakti gazetecilere yaptığı açıklamada, orman teşkilatının hava ve kara unsurlarının bayram da olsa görevlerinin başında olduğunu belirtti.

“KÜTAHYA HARİÇ HEPSİ KONTROL ALTINDA”

Türkiye genelinde dün orman ve zirai tarım alanlarında 27 yangın çıktığını anlatan Özgür, şunları kaydetti: “Sıcaklıkların yüksek olması ve rüzgarın etkisiyle 15’i ormanlık alanda, 12’si de tarım alanında olmak üzere 27 yangın çıktı. Türkiye çapında ekiplerimiz yangınlara anında müdahale etti. Şu an itibariyle Kütahya’daki yangın hariç tamamı kontrol altında. Kütahya’daki yangının kontrol altına alınabilmesi için de ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerimizin de çalışmalara katılmasıyla Kütahya’daki yangını da inşallah söndürmüş olacağız.”

“YANGINLARIN YÜZDE 95’İ İNSAN KAYNAKLI”

Türkiye’deki yangınların çıkış sebeplerinin yüzde 95’inin insan kaynaklı olduğunu vurgulayan Özgür, vatandaşların sıcaklığın yüksek ve nemin düşük olduğu zamanlarda dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla