GÜNDEMMANSETPOLİTİKASON DAKİKA

AK Partisi Sözcüsü Çelik: Milli egemenliği yabancı güçlere devretmeye çalıştılar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FETÖ'nün 7 Şubat 2012’deki MİT kumpasını TRT Haber'de değerlendirdi. Çelik, "Milli egemenliği yabancı güçlere devretmeye yönelik hazırlığın ilk aşamasıydı" açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FETÖ’nün 7 Şubat 2012’deki MİT kumpasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Milli egemenliği yabancı güçlere devretmeye çalıştılar”

TRT Haber yayınına konuk olan Çelik, “Esas olarak Milli İstihbarat Teşkilatını bu örgütün ele geçirmekle ilgili kendi elemanlarına ön açmakla ilgili bir operasyonu olarak küçük resim de böyle gözükebilir. Darbe girişimine kadar olan süreci iyi analiz edersek aslında Türkiye’deki milli egemenliği bir şekilde yabancı güçlere devretmeye dönük bir hazırlığın ilk aşaması olarak düşünülebilir” dedi.

“İlk hamleleri duvara çarparak parçalandı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dirayetli duruşunun bu süreçte çok önemli olduğunun altını çizen Çelik, “Cumhurbaşkanımızın son derece sağlam ve kararlı bir irade ile bu girişimin arkasındaki mahiyeti kavrayıp bunu ters yüz etmesi, buna müsaade etmemesi, MİT müsteşarımızı ve istihbarat teşkilatımızın bu şekilde tam bir koruma altına alması, bu iradeyi ortaya koyması FETÖ’nün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı bu ilk hamlesinin duvara çarpıp parçalanmasına yol açmıştır” sözlerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla