HESABIM
Üye Ol

Tuvalet temizleyen milli sporcu için bakanlık devrede

Tuvalet temizleyen milli sporcu için bakanlık devrede
Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018

Çankırı’da milli güreşçinin tuvalet temizlediği görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından Spor Bakanlığı soruşturma başlattı.

DHA’nın haberine göre, çalıştığı kurumda baskıcı ve keyfi uygulamalara maruz kalan şampiyon sporcunun tersine, aynı kurumda aynı statüde çalışan mesai arkadaşlarında gözetilen itibarın kendisinde göz ardı edildiği belirtilmişti.

VALİ AKTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Avrupa şampiyonu  işitme engelli milli güreşçi Seyfullah Karadeniz’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kamp Eğitim Merkezi’nde temizlik yaptırıldığı iddiası üzerine  açıklamada bulundu.

Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumda taşeron temizlik  işçisi olarak çalışan Seyfullah Karadeniz’e paspas yaptırılmasından, olay medyaya yansıdıktan sonra bilgisi olduğunu söyledi.

Kamuda bir sıkıntı olduğu zaman ilk olarak ilin valisinin  bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Aktaş, “Bu işi çözemezse ondan sonra kamuoyuna yansır. Bu bize iletilmediği için doğrudan medya kanalı ile halkımıza  ulaşmış oldu. Burada kendimizi de şahsım adına kabahatli olarak kabul ediyorum ama bize yansımış olsaydı çözerdik.” dedi.

Konuyla ilgili yarın Seyfullah Karadeniz ve ilgili amirle görüşeceğini aktaran Aktaş, şunları kaydetti:

“Şunu da söyleyelim, olayı incelediğim kadarıyla bu kişi kamuda  kendisine tanımlanan bir görevi yapıyor ve bu görev de temizlik görevi. Ulusal  bir sporcumuzsa, başarı sağlamışsa moral motivasyon olarak da ayakta kalması icap  eder. Kendisi tabii ki çalışacak, aldığı ücreti hak etmeli ama daha farklı bir  görevde çalıştırılabilir. Ben de Ankara’da toplantıdaydım, ile yeni geldim ve  gerekli talimatları verdim. Sabah ilk işim sporcumuzla, amirleri ile görüşmek ve  bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözmek olacaktır. Bundan halkımız emin  olabilir.”

Bir Yorum Yazın