HESABIM
Üye Ol

Tevfik Göksu’nun Rum açıklamasına Trabzolulardan büyük tepki

Tevfik Göksu’nun Rum açıklamasına Trabzolulardan büyük tepki
Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, Ekrem İmamoğlu üzerinden Rum ve Trabzonlular benzetmesi büyük tepkiye neden oldu. Sosyal medyadan mesajlar paylaşan Trabzonlu vatandaşlar, Göksu’nun ifadelerini sert sözlerle eleştirdi.

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzon ve Rum benzetmesi yapması büyük tepki topladı.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini söyleyen Göksu, iftar programına katılan vatandaşlara İmamoğlu’nun nereli olduğunu sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” diyerek tepki çeken bir konuşmaya imza attı.

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ: GÖREVDEN ALINSIN

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Muhammet Erkan “Bunlar iyice ipin ucunu kaçırdı. Oy verecek Trabzonlulara yazıklar olsun Sayın Süleyman Soylu bu gece Esenler Belediye Başkanını görevden almalıdır. Bu şehir bu hakareti kaldıramaz. Trabzonlulara Yunanlı diyen alçağı o görevden uzaklaştırmalıdır. Bir Trabzonlu bakan olarak bunu yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

“BİRAZ UTAN, SIKIL”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da “Tevfik Göksu; biraz utan, sıkıl, Allah’tan kork! Nedir bu, ne demek ‘Yunan kazandı!”.  Sizde zerre kadar insaf, vicdan, insanlık kalmamış. Yazık!” şeklinde tepki gösterdi.

Göksu’nun bu açıklamaları sosyal medyadan da büyük tepki topladı. Sosyal medyadan hastag çalışmaları yapan Trabzonlular, Rum benzetmesini sert sözlerle eleştirdi. Konu kısa sürede gündem oldu.

19-05/15/22.JPG

19-05/15/11.JPG

19-05/15/ekran-alintisi.JPG

Bir Yorum Yazın