HESABIM
Üye Ol

Siyasetçiler sandığa böyle gittiler

Siyasetçiler sandığa böyle gittiler
Haberin Tarihi: 24 Haziran 2018

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti milletvekili adayları Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal ile geldiği Doğukent Mahallesi’ndeki Yaşar Gölcü İlkokulundaki 2072 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Ünal, seçimlerin ülkeye ve millete hayırlar getirmesini diledi. Herkesi sandıkta tecelli edecek olan millet iradesine karşı son derece saygılı olmaya, dikkatli olmaya davet eden Ünal, şunları kaydetti:

“Her ne kadar birileri geçmişte olduğu gibi sandıkta ortaya çıkan iradeyi kabul etme konusunda birtakım bahanelere sığınsa da her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Her şey son derece açık, şeffaf bir şekilde, güvenli bir şekilde…

Yüksek Seçim Kurulu ve devletin ilgili kurumları gerekli önlemleri, güvenlik tedbirlerini alıyor. Bizim için milletin iradesi her iradenin üstündedir. Onun korunması, muhafaza edilmesi ve güvenli bir şekilde tecelli etmesi de siyasetçiler olarak bizim asli görevimizdir.”
Adalet Bakanı ve Gaziantep 1. Sıra milletvekili adayı Abdulhamit Gül eşi ve çocuklarıyla beraber Hasan Celal Güzel İlkokulunda oyunu kullandı.
Bakan Gül çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, demokrasi vurgusu yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, oyunu Gaziosmanpaşa’da kullandı. Türkiye’nin demokrasi şenliği yaşadığını vurgulayan Soylu, “Milletimiz her zaman verdiği gibi en doğru kararı verecektir” dedi.

Türkiye’nin demokrasi şenliği yaşadığını belirten Soylu, “Sabah itibariyle oy kullanma işlemleri tüm Türkiye’de sorunsuz şekilde başladı 81 vilayetimizde. Hem ülkemiz hem milletimiz için, hem yarınlarımız için milletimiz her zaman verdiği gibi en doğru kararı verecektir. Allah hayırlı uğurlu etsin” ifadelerini kulandı.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Sivas Ahmet Türkseven İlk-Ortaokulu’nda 2116 nolu sandıkta kullandı.
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemi başladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve eşi Şule Akar oylarını Çankaya İlkokulu’nda kullandı.
Fikri Işık seçimlerin demokrasi, ülke ve millet için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, “Türkiye demokratik olgunluğa ulaşmış bir ülke. Seçimlerden önce hangi tartışma olursa olsun, adaylar alanlarda hangi dili, hangi ifadeleri kullanırsa kullansınlar, oy verme günü Türkiye de büyük bir sükunet hakim olur.
Siyasetçilerin yaptığı yanlışların halk tarafından sandıklarda düzeltildiğine defalarca şahit olduğunu söyleyen Fikri Işık, “Ben Türkiye’de bugüne kadar halkın hiç yanlış yapmadığı inancındayım. Siyasetçilerin yaptığı yanlışın halk tarafından sandıklarda düzeltildiğine defalarca şahit olduk. Doğru yapan siyasetçinin sandıkta desteklendiğini ve ülkenin bu sayede demokratik yolda emin adımlarla yürüdüğüne inanan insanlardanım. Bu seçimde de halkımız en doğru kararı verecek. Seçime katılımın en iyi olmasını bekliyorum. Bütün halkımızın mutlaka ama mutlaka gelip oyunu kullanması, inandığı kişiye, partiye oyu vererek Türkiye’nin geleceğine katkı sunmasını istiyorum. Sonucun şimdiden şehrimiz, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın