HESABIM
Üye Ol

Milli Eğitim Bakanı’ndan öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı’ndan öğretmenlere müjde
Haberin Tarihi: 2 Haziran 2018

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti döneminde rekor düzeyde öğretmen ataması yapıldığını söyleyip, yeni dönemde de binlerce öğretmenin atanacağı müjdesini verdi. Hükümet yeni eğitim öğretim yılı öncesi atama bekleyen öğretmenleri sevindirecek bir çalışma içinde. Buna göre eylül ayında yaklaşık 25 bin öğretmen atanaması yapılacak. İşte ayrıntılar… Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Adalet Bakanı Gaziantep’te, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleriyle birlikte Fuat Şimşek Anaokulu ve Ortaokulu’nun açılışına katıldı.

‘EN FAZLA PAYI EĞİTİME AYIRIYORUZ’

Gaziantep’in eğitim sorununun 2018- 2019 döneminde çözüleceğini aktaran Yılmaz, şöyle dedi: “Hükümetimizin bütçesinden en fazla payı eğitime ayırıyoruz. Bizden önce, savunma ve sağlıktan sonra eğitim gelirdi. Ama şimdi eğitim bir numara. Eğitime 134 milyar 700 milyon liranın üzerindeki bir kaynağı, yani bütçemizin yüzde 18’den fazlasını eğitime ayırıyoruz. 2002’de ayrılan miktar 10,5 milyar bile değildi. Yüzde 10’una bile tekabül etmeyen bir miktardan, miktar olarak 12 katının üzerine çıktık. Bu yatırımlarla sadece bizim bakanlığımız döneminde 281 binin üzerinde derslik yaptık.

‘KALİTELİ BİR EĞİTİM OLMAZSA OLMAZLARDAN BİRİSİ’

Kaliteli bir eğitim için olmazsa olmazlardan birisi, derslik başına düşen öğrenci sayısının ne kadar önemli olduğunu bilen illerden biri Gaziantep’tir. Bizim dönemimizde 584 bin öğretmen atadık. Cumhuriyet tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar öğretmen ataması hiçbir dönemde olmadı. Biz geldiğimizde 500 binin üzerinde öğretmen vardı. Ama biz 584 bin öğretmen atadık.

ÖĞRETMEN ATAMASI

Bu yıl da Eylül’e kadar da 25 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz. 584 bin artı 25 bin yaklaşık 610 bine yakın öğretmenimizi biz istihdam etmiş oluyoruz. Bugün her gördüğünüz 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atanan öğretmenlerdir.”

Bir Yorum Yazın