HESABIM
Üye Ol

MEHMETÇİĞİN SESİNİ DUYAN YOK MU ?

Son günlerde ülkemiz TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde vatani görevini yapmakta olan ya da muvazzaf ve sözleşmeli olarak görev yapan personelin operasyonlar neticesinde ve kışla içerisinde meydana gelen kazalarda hayatını kaybedenlerin haberleriyle çalkalanmakta. Ne yazık ki birçok vatan evladı şehit olmakta ve baba ocaklarına ateş düşmeye devam etmektedir. Fakat yetkiler sadece başsağlığı dilemekle yetinmekteler...

Yazar: GAZETECİ GÖZÜYLE - Yazının Tarihi: 28 Mayıs 2017

Son günlerde ülkemiz TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde vatani görevini yapmakta olan ya da muvazzaf ve sözleşmeli olarak görev yapan personelin operasyonlar neticesinde ve kışla içerisinde meydana gelen kazalarda hayatını kaybedenlerin haberleriyle çalkalanmakta. Ne yazık ki birçok vatan evladı şehit olmakta ve baba ocaklarına ateş düşmeye devam etmektedir. Fakat yetkiler sadece başsağlığı dilemekle yetinmekteler ve yetkili hiçbirine hesap sorulmamaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Hatay ilimiz sınırları içerisinde bulunan Amanos Dağlarında JÖH ve PÖH timlerinin birbiriyle çatışması  neticesinde bir astsubayımızın dost kurşunuyla şehit olması ve üç güvenlik görevlimizin de yaralanmasıyla sonuçlandı.  Ancak olayla ilgili sadece görevde bulunanların ifadelerine başvurulmuş olup, operasyonu planlayanlardan, gerekli koordineyi kuramayanlardan herhangi bir soruşturmaya tabi tutulan kimse bulunmamaktadır. olay geçiştirilmiş, örtbas edilmiştir.

Ayrıca Manisa Kırkağaç‘ta konuşlu olan Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında geçtiğimiz günlerde 150 civarında Mehmetçiğimiz rahatsızlanmış ve 70’e yakını müşahede altına alındı. Olayla ilgili olarak Manisa valisi Mustafa Hakan Güvençer şu açıklamayı yaptı:

“Kırkağaç Jandarma Komando Alay Komutanlığı’ndaki rahatsızlık herhangi bir enfeksiyon veya gıda zehirlenmesiyle ilgili olarak ilişkilendirilmedi. Mevsimsel bir mide üşütmesi ve çocuklarımızın birbirinden psikolojik olarak etkilenerek sağlık kuruluşlarına müracaat etmesi vardır.”

Sayın vali ne yazık ki bu açıklamanız bizleri yeterince tatmin etmedi. Olayı iklimsel özelliklere bağlamanız ve askerlerimizin psikolojisine bağlamanız pek de makul bir açıklama değil. Bu olaylar diğer birliklerde niye olmuyor ? ülkemizin diğer yerlerinde de mevsimler aynı ve askerlerimizde aynı milletin bağrından kopup Milletine Vatanına hizmet için birçok noktada görev yapmıyor mu ? Kimleri koruyor, kolluyorsunuz? Kimlerin adına bu şekilde astı astarı olmayan açıklamalar yapıyorsunuz ? olayların üzerine niye gitmiyorsunuz?

Biz Bhabertv olarak kamuoyunun sesi ve tercümanı olmaya devam edeceğimizi ve bu olayların oldu bittiye getirilmesine izin vermeyeceğimizi buradan bir kez daha duyuruyoruz.  Lütfen evlatlarını sizlere emanet eden Yüce Türk Milletinin emanetine sahip çıkın.  Kamuoyumuza saygılarla…

Bir Yorum Yazın