HESABIM
Üye Ol

Karlov suikastinde bir tutuklama daha… Çalıştığı kurum dikkat çekti

Karlov suikastinde bir tutuklama daha… Çalıştığı kurum dikkat çekti
Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018

Son dakika haberine göre, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili bir kişi daha tutuklandı.

Rusya Büyükelçisi Karlov’un öldürülmesine ilişkin bir kişi daha tutuklandı. Cinayetle ilgili tutuklanan kişi eski BTK çalışanı. Soruşturmada tutuklananların sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı H.K. tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan H.K, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Ankara Adliyesi’nde soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren H.K, tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, H.K’nin “tasarlayarak adam öldürmeye iştirak” suçundan tutuklanmasına hükmetti.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov, 19 Aralık 2016’da Ankara’da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Cinayetle ilgili aralarında Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş ve serginin organizatörlüğünü yapan Mustafa Timur Özkan’ın da aralarında bulunduğu 3’ü polis 6 kişi tutuklanmıştı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın