HESABIM
Üye Ol

İstanbul’da tekstil fabrikasında yangın

İstanbul’da tekstil fabrikasında yangın
Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2018

Zeytinburnu Veliefendi Hipodromu’nun yanındaki kullanılmayan eski bir fabrika binasında yangın çıktı. Dumanlar İstanbul’un çok uzak noktalarından da görüldü. 15 araç ve 60 personel ile müdahale edilen yangının kontrol altına alındığı öğrenildi.

Veliefendi Hipodromu yakınında bulunan metruk bir  fabrikada çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, hipodrom yakınındaki metruk binanın çatısında  henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çatının tamamına yayılan yangını  gören vatandaşlar itfaiyeye haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi  sevk edildi.

Bakırköy, Bayrampaşa, Şişli, Fatih ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine ait 15 araç ve 60 personel ile müdahale edilen yangının kontrol altına alındığı öğrenildi.

İBB’DEN AÇIKLAMA

İBB Zeytinburnu’nda çıkan yangın hakkında açıklama yaptı. Açıklamada; Zeytinburnu Veliefendi Hipodrom yanında metruk eski Akfil tektlil atolyesi olarak kullanılan binada yangın meydana gelmiş, itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Zeytinburnu metruk binada çıkan yangın kontrol altında. Bakırköy, Bayrampaşa, Şişli, Fatih İBB itfaiyesi 15 araç 60 personel ile müdahale ediyor. Yangının Veliefendi hipodromu ile bağlantısı yoktur” denildi.

Bir Yorum Yazın