HESABIM
Üye Ol

Facebook profilinizi paylaştıysanız dikkat!

Facebook profilinizi paylaştıysanız dikkat!
Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2018

Az sonra açıklayacağımız her şeyi dikkatlice okuyun. Facebook profilinizde eğer bu saydıklarımız varsa hemen silin, başınız yanmasın!

Doğum gününüzü kaldırın! 

Doğum gününüz de tıpkı adınız, soyadınız ve adresiniz gibi, dolandırıcıların sizin banka hesap bilgilerinize ulaşırken kullanabileceği detaylardan sadece biri…

Telefon numaranız 

En iyi ihtimalle, gizli bir hayranınız sizin rızanızı almadan size ulaşabilir. En kötü senaryo ise sizi her an rahatsız edebilecek bir takıntılı hayran ile uğraşmak zorunda kalmak…

Çocuklarınızın fotoğrafını kaldırın

Oxford İnternet Enstitüsü yöneticilerinden Victoria Nash, bu konudaki ‘rıza’ ile ilgili olarak yetişkinlere şu soruyu yöneltiyor: Çocuklar daha ileriki bir tarihte, kendileriyle ilgili online olarak hangi tür bilgileri görmek isteyecekler? Önceki jenerasyonlar bu konuyu hiç düşünmemişti ancak internetin ve sosyal medyanın hızla yayılmasıyla bu soru çok daha önemli bir hale geldi.

Yer bildirimi

Yer bildirim servisleri yalnızca Android ve iPhone telefonlarda kullanılabiliyor. Online teknoloji dergisi TechCrunch, 500 milyondan fazla kişinin Facebook’a yalnızca telefonundan eriştiğine dikkat çekiyor ve bu kişilerin online olarak yer bildirimi yapabileceğine dikkat çekiyor. Bu da size zarar vermek isteyen ya da istemeyen herhangi birinin, sizin nerede olduğunuzu öğrenmesi demek.

FOTOĞRAFLARDAKİ YER BİLDİRİMLERİ

Evdeki bir fotoğrafınıza yer bildirimi yapmanız, ev adresinizin ifşa edilmesi anlamına geliyor…

İLİŞKİ DURUMUNUZ

Eğer yeni bir ilişkiniz varsa ve heyecanlıysanız, bunu Facebook üzerinde paylaşmayın. Çünkü işler yolunda gitmez ve “ilişkisi var” durumundan “bekar”a geçmek zorunda kalırsanız, bu sizi olduğunuzdan daha fazla üzebilir…

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZ

Kredi kartı bilgileriniz kayıtlıysa, hesabınız çalındığı takdirde istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz…

UÇAK BİLETİ BİLGİLERİNİZ

Uçak biletinin gidiş-dönüş noktalarını fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşmak, tatilinize dair övünç duyacağınız ritüellerden biri ancak dikkatli olun! Uçak biletinin üzerinde yer alan ve size özel olan barkod, havayolu şirketinize verdiğiniz tüm özel bilgilerin açığa çıkmasına neden olabilir.

FACEBOOK’LA İLGİLİ HİÇ BİLMEDİĞİNİZ SIRA DIŞI BİLGİLER

1.5 milyarı aşkın kullanıcısı olan Facebook’ta 40 milyonu aşkın profilin sahibi şu an yaşamıyor.Hackerlar her gün ortalama 600.000 profil sayfasını ele geçirmeye çalışılıyor.Facebook 8 yıldır Çin genelinde yasak; VPN ile bile girmek her zaman mümkün değil!Acı ama gerçek: Her 3 kişiden 1’i Facebook ziyaretlerinden sonra kendi hayatlarından memnuniyetsizlik duyuyor.

Bir Yorum Yazın