HESABIM
Üye Ol

Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı

Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı
Haberin Tarihi: 4 Ocak 2018

2017’nin kasım ayında sürücü adaylarının girdiği ehliyet sınavı sonuçları açıklandı. Uzun bir sürenin ardından merak edilen sınav sonuçları meb sitesinde yer alıyor. İşte detaylar…  Uzun bir süredir büyük bir heyecanla beklenen ehliyet sınav sonuçları nihayet açıklandı. Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! 23 Aralık ehliyet sınav sonucu sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor. Binlerce adayın merakla beklediği ehliyet sınav sonuçları, MEB resmi sitesinde duyuruldu. İşte sorgulama ekranı…

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EHLİYET SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Ehliyet yazılı sınavından geçmek için en az 70 puan almak gerekiyor. 70 puan alan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN?

Direksiyon sınavı kayıtlı olunan kurs merkezinin belirlediği tarihte ve yerde yapılmaktadır. Yazılı sınavdan geçen adaylara direksiyon sınavı ile ilgili bilgilendirme bağlı olunan kurs tarafından yapılacaktır.

STAJYER EHLİYET NEDİR?

Direksiyon sınavını geçenler, stajyer ehliyet sahibi olurlar. Stajyer ehliyet için verilen süre,2 yıldır. Adayların bu süreçte başarılı olabilmesi için, 75 ceza puanına ulaşmaması gerekir. 75 ceza puanına ulaşanların ehliyetlerine el konulur. Ehliyeti alınanlar, psikoteknik teste girerler. Test sonucunda ehliyet alınabilmesi için, sürücü kursuna kayıt olunarak yeniden sınava girilmesi gerekir.

Bir Yorum Yazın