HESABIM
Üye Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kudüs çıkışı: Dolar 8 ülkeye yetti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kudüs çıkışı: Dolar 8 ülkeye yetti!
Haberin Tarihi: 23 Aralık 2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Hakkari il kongresinde konuştu. BM’deki Kudüs oylamasını değerlendiren Erdoğan “Kudüs meselesinde çıktı mı? Kudüs meselesinde dolarlar neredeydi? Tehdit ettiler. Kim oy verdi. Adını bile duymadığım yerler. Dolarlar sadece oraya yetti. Sadece 8 ülkeydi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Hakkari teşkilatın da görev alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hakkarili kardeşlerimizin kalplerinin bizimle olduğunu biliyorum. 2019 seçimlerin da Hakkari AK Partiye sahip çıkacaktır. Bugün görevi devreden dava arkadaşlarıma ülkem ve partim adına teşekkür ediyorum. Bugün bizi bir kez daha bağrına basan Hakkarili kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum. İşsizlikten şikayet ediyorsak bunun sebebi terördür.

Hakkari de 1 KM bölünmüş yol vardı biz buna 85 KM bölünmüş yol ilave ettik. Şehrimizde birçok insanın rüyasında göremeyeceği bir havalimanı inşaa ettik.

Yatırımlarımızın tamamlanmasıyla 24 saat su verilecek. İstanbul gibi susuz İstanbul gibi bir yerde Belediye Başkanlığı yaptım.

Terör örgütünü arkasına alıp siyaset yapanlar buradaki insanımızı değil dağdaki teröristleri düşünüyor. Bizim derdimiz Hakkari’deki kardeşim insanca yaşama ulaşabildimi, suyuna kavuştumu bizim derdimiz buydu. Terör Örgütünün yıkıp yaktığı Yüksekovayı biz ayağa kaldırdık. Biz istiyoruz ki ben nasıl yaşıyorsam benim Hakkari’deki kardeşimde öyle yaşasın.

“DOLAR SADECE ORAYA YETTİ”

Kardeşlerim mesele niyet meselesidir. Niyetimiz hizmet etmekse kaynakta bulunur zamanda. Niyet iyi olsun. Kudüs meselesinde çıktı mı? Kudüs meselesinde dolarlar neredeydi? Tehdit ettiler. Kim oy verdi. Adını bile duymadığım yerler. Dolarlar sadece oraya yetti. Sadece 8 ülkeydi. 128 ülke ne dedi siz dolarlarla bizi satın alamazsınız dedi. Bende şimdi diyorum ki terörün gücü Hakkarili kardeşimin gücünü alt etmemelidir.

“YAYLA YASAĞI ÖNÜMÜZDEKİ BAHAR KALKIYOR”

Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldırıyoruz. Biliyorsunuz bir süredir et fiyatlarının yüksekliğinden dolayı hayvancılık meselesini tartışıyoruz. Bölgemizin önemli bir değeri olan maden ocaklarının rahatça faaliyet sürdürebilmesi için gereken alt yapıyı da oluşturuyoruz. Hakkari gibi bir sınır ilimizin potansiyeli daha yüksel olmalı. Hedeflerimiz çok büyük. İnşallah o günleri de göreceğiz. Tek hesabımızı geçmişi bir kenara bırakarak çocuklarımıza umut dolu bir gelecek bırakmak istiyoruz. Bu ülkeyi yönetenlerin tek bir gayesi var. O da milletimize hizmettir. Biz sizlere hizmetkar olmaya geldik.

Ülkemizin neresinde incitilen, yüreği yakılan birisi varsa onun derdiyle dertlenmek benim namus borcumdur.

Kandil mesafe olarak buraya çok yakın ama oradakilerin zihinleri buradaki kardeşlerimin zihinlerinden çok çok uzaktır. Coğrafyamıza yönelik topyekün bir saldırı var. Bizim bölünmemiz düşmanın işine gelir. Türkiye yoksa Hakkari’de yok Hakkari yoksa bizde yokuz. 40 yıldır bu ülkede insanımızın huzurunu kaçıranlar artık bunu yapamayacak. Yetti artık.

Birilerinin çıkarı bölücülükten geçiyorsa bizim çıkarımız da vahdetten bir olmaktan geçiyor. Kudüs ile yaşanan durum da ne yaptık. İstanbul’da tüm üyelerimizi davet ettik. 1 haftalık çalışmayla ABD’nin İsraille birlikte o olumsuz kararını 128 üyeyle tersine çevirdik. Demek ki iman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır.

Kudüs’ün İsrail’in başkenti tanınması girişimi bölgemize yönelik oynanan oyunun bir parçasıdır. Dünya 5’ten büyük mü büyük Amerika 1 kaldı.

Bir Yorum Yazın