HESABIM
Üye Ol

Çavuşoğlu: Afrin’e ansızın operasyon yapabiliriz

Çavuşoğlu: Afrin’e ansızın operasyon yapabiliriz
Haberin Tarihi: 3 Ocak 2018

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’de Türkiye’ye yönelik bir tehdit oluşması durumda harekete geçeceklerini söyledi.Bakan Çavuşoğlu, “Afrin’e harekat olacak mı?” sorusuna, “Her şeyin bir zamanı var. Ansızın yapabiliriz” yanıtını verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu sabah gazetelerin Ankara temsilcileriyle buluştu. ABD, AB ile ilişkiler, Almanya’yla yaşanan gerginlik dahil birçok konuda sorulara yanıt veren Çavuşoğlu, Afrin’de operasyon yapılacak mı? sorusuna; gerekirse Afrin’e her an operasyon yapacaklarını ve Türk ordusu olarak buna hazır ve nazır olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu’nun konuşmasından satır başları;

“İRAN’A DIŞ MÜDAHALELERE KARŞIYIZ”

İran’da geçen haftadan beri devam eden protestoları değerlendiren Dışişleri Bakanı, “İran’ın istikrarı bizim için önemli. İran’a dış müdahalelere karşıyız” mesajını verdi.

İran’daki durumu hafife almadıkları ve yakından takip ettiklerini belirten Çavuşoğlu, “İran’da yönetim değişecekse, bunu İran halkı yapar… Ruhani’nin açıklamalarını olumlu buluyoruz. Şiddet ve provakasyonlardan kaçınılmalı” dedi.

ABD İLE BU YIL ÇOK TOPLANTIMIZ VAR

ABD’nin vize krizinde geri adım atarak kısıtlamaları kaldırmasına ilişkin soruları yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD baskı ile Türkiye’den bir şey elde edemeyeceğini anladı. Vize konusunda ABD’ye herhangi bir taahhütte bulunmadık. ABD ile bu yıl çok fazla toplantımız olacak” şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, jürinin günlerdir karara varamadığı Hakan Atilla davasını ise, “Dava tam bir komediye dönüştü” sözleriyle değerlendirdi.

AFRİN’E HAREKAT YAPILACAK MI?

Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’de Türkiye’ye yönelik bir tehdit oluşması durumda harekete geçeceklerini söyledi. Tehditlerin radarlarında olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, “Afrin’e harekat olacak mı?” sorusuna, “Her şeyin bir zamanı var. Ansızın yapabiliriz” yanıtını verdi.

Bir Yorum Yazın