HESABIM
Üye Ol

BTK müjdeyi verdi: Wikipedia erişime açılabilir

BTK müjdeyi verdi: Wikipedia erişime açılabilir
Haberin Tarihi: 16 Kasım 2017

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia yönetimiyle yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini açıkladı. Sayan’ın açıklamasından sitenin kademeli olarak açılabileceği anlaşılıyor.

Türkiye’yi DAEŞ terör örgütüyle aynı zeminde gösteren içerikleri kaldırmayan, aksine koruma altına alan Wikipedia’nın, 29 Nisan 2017’den bu yana ülkemizde erişimi yasaklandı. Birçok kullanıcı tarafında çeşitli VPN uygulamaları girilen Wikipedia’ya hakkında BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’da bir açıklama daha geldi.

Wikipedia yönetimi ile yapılan görüşmeler doğrultusunda yönetimin olumlu adımlar attığını belirten BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, yapılması gerekenlerin kendilerine iletildiğini açıkladı.

SAYAN’DAN OLUMLU SİNYALLER

Ayrıca tüm sitenin kapalı kalmaması için çeşitli formüller üzerinde çalışıldığını ifade eden Sayan, Wikipedia’nın açılacağı yönünde olumlu sinyalleri de vermiş oldu.

Görüşmelerin bu denli iyi gitmesi durumunda sitenin açılması sürpriz olmayacak gibi görünüyor. Ayrıca yapılan açıklamadan sitenin kademeli olarak açılabileceği de anlaşılabiliyor.

Bir Yorum Yazın