HESABIM
Üye Ol

Bedelli askerlik celp tarihleri ne zaman? Bakanlık açıkladı

Bedelli askerlik celp tarihleri ne zaman? Bakanlık açıkladı
Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2018

Yüz binlerce adayın merakla beklediği bedelli askerlik celp tarihleri belli olmaya başaladı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı. İşte bedelli askerlik celp tarihleri…

Bedelli askerlik yapacak yüz binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlik celp tarihleri belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı’ndan bedelli askerlik celp tarihleriyle ilgili yapılan açıkalamaya göre bedelli askerlik hizmetinden yararlanacak yükümlülerin temel askerlik eğitimlerinin en kısa sürede ve sorunsuz  tamamlanması amacıyla hazırlanan celp takvimi, muhtemel durumlara ilişkin  açıklamalar ile “yoklama, celp, sevk ve temel eğitim süreci diyagramı” Milli  Savunma Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.

İlk 3 döneme ait temel eğitime planlanan yükümlülerin birlik  bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler de  belirlendi.

Buna göre, söz konusu bilgiler birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah  altına alınacaklar için 28 Ağustos 2018, ikinci dönemde (6 Ekim 2018) silah  altına alınacaklar için 6 Eylül 2018, üçüncü dönemde (27 Ekim 2018) silah altına  alınacaklar için 27 Eylül 2018’de e-Devlet’te ilan edilecek. İlk 3 döneme planlanmayan diğer yükümlülerin celp planlaması ise 3  Kasım’dan sonra yapılarak ayrıca duyurulacak.

SÜRESİNDE TAMAMLAMAYAN KAPSAM DIŞINA ÇIKARTILACAK

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri  için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar  tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli  askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve  Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile  “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik  Kanunu’nun 25 ve 45’inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

Bir Yorum Yazın