HESABIM
Üye Ol

Başbakan Yıldırım: Kandil için her seçenek masada

Başbakan Yıldırım: Kandil için her seçenek masada
Haberin Tarihi: 8 Haziran 2018

Başbakan Yıldırım Muş’ta halka hitap etti. Yıldırım “TSK, Kuzey Irak’ın 30 kilometre içinde. Kandil ile ilgili her seçenek masada” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Muş Belediye Meydanı’nda halka hitap etti.

Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar: 

Muş, yalanla dolanla boş vaatlerle ortada gezenlere kıymet vermez. Muş hiçbir zaman çukur siyasetine geçit vermedi, alçakların isyana çağrısına karşılık vermedi. Muşlu kardelim biliyorki AK Parti evlatları analarla buluşturan partidir, terörün kökünü kazıyan partidir.

KAYNAKLARI BİLE KANDİL’E AKTARDILAR

Bugüne kadar ne yaptı bunlar? AK Parti 16 yıldır ülkeyi baştan başa yaptığı yatırımlarla donatırken bu hamaset siyasetçileri neredeydi? Herkesin birlikte kardeşçe yaşayacağı ülkeyi inşa ederken bunlar neredeydi? Gönülleri buluşturduk kucaklaştırdık. Terörle kararlı bir şekilde mücadelemizi veriyoruz. Bu ülkenin evlatlarını ayrım gayrım yapmadan Kürt demeden, Türk demeden, Arap demeden herkesi bağrımıza bastık.

Benim Kürt vatandaşı bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır, başımızın tacıdır, kardeşimizdir. Bölücü terör örgütleri bizim kardeşliimizi bozmaya çalışıyor. HDP sizden oy istedi biz ‘Türkiye partisi olduk’ dediler, desteği sizden aldılar ama emri Kandil’den aldılar. Gençlerimizi, yavrularımızı dağa çıkardılar. Şimdi diyoruz ki artık yeser ‘Edi bese'(Artık yeter). Bölücüleri sandığa gömme zamanıdır. Bundan sonra bu topraklarda barış şarkıları söylenecek. İnsanlarımız güven ve huzur içinde yaşayacak. 2 yıldır tüm terör örgütlerine göz açtırmıyoruz hem içerde hem dışarda canlarını okuyoruz. Bunlar şehirleri güzelleştireceğiz diye oyları aldılar, seçildikten sonra belediyenin kaynaklarını Kandil’e aktardılar.

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın