HESABIM
Üye Ol

AK Parti’den CHP’ye SİHA tepkisi: Bu Atatürk’ün kurduğu partisi olamaz!

AK Parti’den CHP’ye SİHA tepkisi: Bu Atatürk’ün kurduğu partisi olamaz!
Haberin Tarihi: 13 Eylül 2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin MYK toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, CHP’nin SİHA’lar ile ilgili açıklamaları ile ilgili olarak “Bu Atatürk’ün kurduğu CHP olamaz.” dedi.

Ünal, açıklamasında CHP’li Kılıçdaroğlu’nun SİHA’lar ile ilgili skandal açıklamalarına ilişkin, “Biz CHP’yi sıfatlandırırken özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si demeyi tercih ediyoruz. Bu Atatürk’ün kurduğu CHP olamaz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, devam eden FETÖ davalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu çerçevede ana muhalefet partisinin hem FETÖ ile hem PKK ve DEAŞ ile yürüttüğümüz mücadeleye ilişkin açıklamaları oluyor. Yapılan son kamuoyu araştırmasında FETÖ ile mücadelenin başarılı olduğu sorusuna FETÖ ile mücadelede başarıya EVET olarak verilen cevabın, yüzde 72 olduğunu, PKK ile mücadelenin başarılı olduğuna yüzde 74 EVET cevabı alındı” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN CHP’Sİ DEMEYİ TERCİH EDİYORUZ”

CHP’li Kılıçdaroğlu’nun SİHA’lara ilişkin skandal açıklamalarına da değinen Ünal, “CHP devletin terörle mücadelesini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Atatürk’ün kurduğu bir siyasi partinin bugün geldiği duruma baktığınızda malesef durum içler acısı. Biz CHP’yi sıfatlandırırken özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si demeyi tercih ediyoruz. Bu Atatürk’ün kurduğu CHP olamaz” dedi.

Ünal, toplantıda ele alınan konulara ilişkin yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir Yorum Yazın